| piątek 29 marca | 01:13:07

Dziś są imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Artykuły / Horror Night oraz rozpoczęcie działalności strony

dodane w niedziela 23 października 2016 r., przez Elwira Przyjemska
"Podróże są odwrotnością eskapizmu, ucieczki od rzeczywistości – są wnikaniem w świat, intensywnym i owocnym namysłem." Tom Hodgkinson

Powyższy cytat przyświeca misji rozpoczętego programowi autorskiemu pod tytułem „Nekla poszerza horyzonty”, który rozpoczyna się w naszej szkole w tym roku i będzie trwać trzy lata.

Szkoła zapewnia uczniom wiele form zdobywania wiedzy. Poczynając od podręczników, obowiązkowych zajęć lekcyjnych po te dodatkowe, które mają na celu rozwijanie już nabytych kompetencji, ale także i rozwój zainteresowań. Stare porzekadło mówi, że podróże kształcą, a program ten ma na celu obszerne wykorzystanie podróżowania jako nie tylko formy poszerzania wiedzy, ale i poznania kultury zagranicznych krajów.

Zespół Szkół w Nekli od paru lat poszerzył swoją ofertę i organizuje wycieczki nie tylko wewnątrz kraju, ale i poza jego granicami. Do tej pory po tych wycieczkach pozostawały wspomnienia i chwile uwiecznione na fotografiach. Niniejszy program ma na celu aktywne zaangażowanie uczniów w świadome podróżowanie i udowodnienie im, że stare porzekadło mówiące, że „podróże kształcą” jest ciągle aktualne.

W związku z tym uruchomiliśmy właśnie stronę internetową „Nekla poszerza horyzonty”, która będzie na bieżąco zdawać relacje z realizacji programu. Strona będzie współtworzona przez uczniów i panią Elwirę Przyjemską, a na niej będziemy zamieszczać ciekawostki o krajach, które w najbliższych latach zwiedzimy, relacjonować nasze zajęcia przeprowadzane na temat kultury krajów anglojęzycznych, ale nie tylko, dzielic się na żywo naszymi wrażeniami z naszych zagranicznych eskapad i nie tylko, a po wszystkim uczniowie sporządzą różne formy reportażu z podróży, którymi podzielą się z całą społecznością szkolną, jak i również nekielską, a może i dalej :).

Pierwsze rezultaty naszych zajęć można zaobserwować na właśnie utworzonej stronie. Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań i dzielenia się wrażeniami :) W ubiegły piątek wykorzystaliśmy nadchodzące Halloween, które stanowi widoczną część poznawania kultury Anglii, kraju, który zwiedzimy podczas ferii. Wycinaliśmy lampiony z dyni, które okazały się integracyjną zabawą grupową, a po wszystkim, zagryzając pizzę i inne przekąski z nerwów, spędziliśmy długi wieczór na seansie z horrorami. Relacja poniżej, jak i na wspomnianej stronie internetowej:

Z kolei za tydzień w piątek 28.10.2016r. Samorządy zapraszają na coroczne Halloween Party, podczas którego tradycyjnie wyłonimy zwyciezcę na "Najstraszniejszą Dynię" oraz "Najlepsze Przebranie"!