| czwartek 18 kwietnia | 05:27:36
| czwartek 18 kwietnia | 05:27:36

Dziś są imieniny: Boguslawy, Apoloniusza

Artykuły / Szkolna stacja meteorologiczna.

dodane w poniedziałek 7 października 2019 r., przez Marek Wasiak

Serdecznie zapraszamy do śledzenia wskazań meteorologicznych, dzięki szkolnej stacji pomiarowej. Urządzenie zostało uruchomione w czwartek i od tego momentu możemy obserwować zmiany pogodowe bezpośrednio z naszego regionu. Stacja rejestruje temperaturę, wilgotność, jakość powietrza, opady, kierunek wiatru, ciśnienie. Dodatkowo mamy możliwość generowania wykresów oraz innych statystyk.

Na chwilę obecną mamy wersję startową strony z wszystkimi danymi ale będziemy starali się rozwijać stację oraz prezentację wyników pomiarowych na stronie. Pierwsze zmiany już wkrótce.

Wskazania stacji będzie można również zobaczyć na telewizorach, które będą zamontowane na szkolnych korytarzach.

Dodatkowo w centralnej części szkoły umieszczona została tzw. „budka meteorologiczna”, w której znajduje się barometr, termometr, wskaźnik wiatru. Dzięki niej najmłodsi uczniowie będą mogli poznać metody pomiarowe.

Odnośnik do strony z pomiarami stacji, znajduje się na stronie glównej szkoły.

ZOBACZ POMIARY SZKOLNEJ STACJI METEO

Marek Wasiak

Galeria zdjęć: Szkolna stacja meteorologiczna.

Szkolna stacja meteorologiczna. - Zdjęcie: 1/6
Szkolna stacja meteorologiczna. - Zdjęcie: 2/6