Nasza strona została odwiedzona 2010418 razy.

| wtorek 12 listopada | 00:42:54

Dziś są imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanislawa

• Zebrania z rodzicami
    13.11.2019r.

Artykuły / Zapraszamy do konkursu BÓBR 2019

dodane w niedziela 3 listopada 2019 r., przez Zofia Konecka
Konkurs Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Udział w Konkursie nie jest związany z żadną opłatą.

Cele Konkursu
Głównym celem konkursu jest rozwój myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W szczególności konkurs ma na celu:

• zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywaniu wiedzy i umiejętności,
  • sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadajacych dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,
  • zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej,
  • stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach.

Posługiwanie się technologią niesie w sobi wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie  mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

Zadania konkursowe
Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania, takich jak język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
Zadania są testowe. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną właściwą odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, lub wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu. Rozwiązania można poprawiać.

Harmonogram szczegółowy konkursu Bóbr 2019

Jesli chcesz spróbować swoich sił i wziąć udział w konkursie, zgłoś to nauczycielom uczącym informatyki: p. Markowi Wasiakowi lub p. Zofii Koneckiej.

Źródło:
www.bobr.edu.pl    Tekst: Zofia Konecka.

© Copyright 2019 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.