| czwartek 28 marca | 10:54:01

Dziś są imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Artykuły / INNOWACJA PEDAGOGICZNA;

dodane w czwartek 2 kwietnia 2020 r., przez Kinga Weis

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru. Przyjmuje się, że autyzm jest, obok m.in. chorób nowotworowych i cukrzycy, jednym z najpoważniejszych zdrowotnych zagrożeń cywilizacyjnych XXI wieku.

Obchody tego Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu i są również okazją do globalnego politycznego zaangażowania oraz bardziej efektywnej współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

Symbolem solidarności z osobami autystycznymi jest kolor niebieski, stąd pomysł globalnej akcji „Zaświeć się na niebiesko”. Tego dnia wiele ważnych budynków na całym świecie będzie oświetlona na niebiesko. W Polsce na niebiesko zaświecą się m.in.: Pałac Kultury i Nauki, Most Śląsko-Dąbrowski czy gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a także Zamek w Lublinie, Ratusz w Kaliszu, Manufaktura w Łodzi, Spodek w Katowicach, Pałac pod Baranami w Krakowie.

Uczniowie klas III Zespołu Szkół w Nekli,  przyłączają się do akcji biorąc udział w Innowacji pedagogicznej „Świat w kolorze niebieskim – zrozumieć autyzm.”.

Was, Droga Społeczności Szkolna, również prosimy o wsparcie i włączenie się w promowanie Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Zachęcamy, aby dzisiaj (2 kwietnia) wejść na stronę FB Zespołu Szkół w Nekli i zostawić lajk pod tym właśnie artykułem. Dajmy razem wyraz naszej solidarności z ludźmi z autyzmem i ich rodzinami.

Z góry serdecznie dziękujemy,

Kinga Weis -psychopedagog szkolny, terapeuta pedagogiczny;

Karolina Wsolak – Graczyk – pedagog specjalny, nauczyciel wspomagający.

Galeria zdjęć: INNOWACJA PEDAGOGICZNA;

INNOWACJA PEDAGOGICZNA; - Zdjęcie: 1/3