| czwartek 28 marca | 00:43:30

Dziś są imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Artykuły / Nowe możliwości platformy eSzkoła - indywidualne konta ucznia

dodane w poniedziałek 6 kwietnia 2020 r., przez Marek Wasiak
 Uprzejmie informujemy o nowych możliwościach naszej platformy. Platforma otrzymała możliwość podglądu dokumentów (tekstowych, obrazów, prezentacji, pdf), odtwarzania plików dźwiękowych oraz filmów bez konieczności ich pobierania na komputer użytkownika. Powinno to ułatwić i przyspieszyć dostęp do informacji.
Kolejnym ważnym elementem jest uruchomienie możliwości wgrywania swoich plików przez uczniów. Każdy uczeń w szkole otrzyma swój indywidualny login i haslo, dzięki którym będzie mógł zalogowac sie na platformę. W ten sposób, uczniowie będą posiadać swoje konta na których będą mogli zamieszczać swoje prace. Samo logowanie do platformy oraz pobieranie materiałów edukacyjnych jest takie same jak wcześniej. W celu wgrania swojej pracy, uczeń musi wybrać opcję MOJE DOKUMENTY, która znajduje się w prawym górnym narożniku, następnie pojawi sie lista wszystkich przedmiotów w oddziale. Po wybraniu przedmiotu można dodać swoją pracę przez wybranie opcji WYŚLIJ PLIK. Procedura jest naprawdę prosta i każdy poradzi sobie bez problemu. Samo przesyłanie pliku bardzo przypomina dodanie załącznika do wiadomości.Wszystkie prace będą wtedy wysyłane do nauczycieli w ramach naszej platformy bez konieczności korzystania z poczty elektronicznej. Powinno to przyspieszć przekazywania prac przez uczniów. Nauczyciel po sprawdzeniu pracy i umięsci plik ponownie. Zyskujemy w ten sposób bardzo czytelny sposób przekazywania prac, do których zawsze można łatwo powrócić, bez konieczności przeszukiwania konta pocztowego.
Każde konto jest indywidualne, tzn uczniwowie widzą tylko i wyłącznie swoje prace i dokumenty. Loginy i hasła uczniowie otrzymają od swoich wychowawców i od momentu ich otrzymania bardzo proszę logować się za ich pomocą. Obecne konta będą funkcjonowały do momentu otrzymania loginów przez wszystkich uczniów. Oczywiście o sposobie przekazywania informacji zwrotnych decyduje nauczyciel uczący.

W razie ewentualnych problemów lub pytań proszę o kontakt.

Marek Wasiak