| piątek 17 maja | 05:12:01

Artykuły / Siła pomocy

dodane w piątek 18 listopada 2022 r., przez Marek Wasiak

Siła pomocy

W ludzkiej naturze współistnieją dwie potężne siły: własny interes i troska o innych. Ty decydujesz, która siła zwycięży. Świat potrzebuje dobra!

Uczniowie Zespołu Szkół w Nekli doskonale rozumieją powyższe słowa i wzorowo odpowiadają na wezwanie w nich zawarte. Świadczą o tym kolejne akcje charytatywne, które w naszej placówce dzieją się nieprzerwanie. Od początku roku szkolnego minęły niespełna 3 miesiące, a my zdążyliśmy pozyskać 1348 złotych ze sprzedaży babeczek z okazji Dnia Chłopca. Pieniądze te rozdzieliliśmy

i przeznaczyliśmy:

• 300 zł na Adopcję Szkoły w Kamerunie,
  • 300 zł dla Polskiej Fundacji na rzecz Afryki,
  • 100 zł na Fundację wspomagającą osoby niewidome i niepełnosprawne w ramach akcji

pt.: SZKOŁO POMÓŻ I TY,

• 348 zł dla Sekretariatu Misyjnego SAC organizującego pomoc misjom.

Babeczki, które upiekliśmy i sprzedaliśmy z okazji Dnia Edukacji Narodowej zasiliły nasze środki pomocowe kwotą 855 złotych. I tak:

• 500 zł przeznaczyliśmy na pomoc dla walczącej Ukrainy w ramach akcji Caritas Polska,
  • 200 zł przekazaliśmy Fundacji Redemptoris Missio – Światełko dla Ukrainy
  • 155 zł wykorzystaliśmy na zakup opatrunków, na rzecz akcji Opatrunek na ratunek.

Ponadto, zamiast kwiatka dla nauczycieli, z okazji ich święta, poszczególne klasy przekazały pieniądze,  które - po zsumowaniu - dały kwotę 2902 złotych. Pozyskane środki zostały przeznaczone dla ciężko chorych chłopców: Wojtusia Bogaczyńskiego z Krzykos i Wiktora Ratajczaka z Poznania.

Do końca listopada zbieramy opatrunki. Przez cały rok gromadzimy znaczki (podstemplowane, wycięte z koperty). W grudniu zbierać będziemy kolorowe włóczki na kołderki i czapeczki dla dzieci z Afganistanu. Tak więc nie spoczywamy na laurach tylko działamy, działamy, działamy!!! Dlaczego? Bo świat potrzebuje dobra! Dziękujemy wszystkim tym, w naturze których zwycięża troska o innych.

Galeria zdjęć: Siła pomocy

Siła pomocy - Zdjęcie: 1/14