| wtorek 23 kwietnia | 20:11:46
| wtorek 23 kwietnia | 20:11:46

Dziś są imieniny: Jerzego, Wojciecha

Artykuły / Podsumowanie "Godziny Kodowania"

dodane w piątek 9 grudnia 2016 r., przez Zofia Konecka
Podsumowanie Godziny Kodowania

W tym tygodniu wielu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Godzinie Kodowania w ramach ogólnoświatowego Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week). Wyjaśnijmy na początek, iż "kodowanie" w żargonie informatyków oznacza programowanie komputera. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i satysfakcją rozwiązywali łamigłówki i zadania programistyczne. Wielu z nich osiągnęło bardzo dobre wyniki, potwierdzając swoje wysokie kompetencje, które zostały uwidocznione na certyfikatach.

W promocję i wsparcie dla akcji zaangażowały tak znamienite postaci, jak Barak Obama (były Prezydent USA), Bill Gates (twórca Microsoftu), Mark Zuckerberg (twórca Facebook'a), Jack Dorsey (współtwórca Twitter'a) i wiele innych znakomitości ze świata biznesu, sportu i filmu.
            Wszyscy oni przekonują w swoich wypowiedziach o ogromnej roli programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia i zachęcają do nauczania o tych zagadnieniach w każdej szkole. Pamiętajmy, że nauka programowania rozwija kreatywność, uczy logicznego myślenia i przewidywania skutków określonych działań.

Trzeba zauważyć, że w nowej podstawie programowej nauka programowania będzie obowiązkowa w każdej klasie. Samo korzystanie z gotowych programów już nie wystarcza, uczniowie będą tworzyć własne aplikacje.

Zofia Konecka, Marek Wasiak