| czwartek 2 maja | 16:51:25

Dziś są imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Artykuły / Akcja charytatywna

dodane w wtorek 19 września 2023 r., przez Marek Wasiak
Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza wszystkie szkoły z naszej archidiecezji do włączenia się w akcję wspierania dzieci z państw ogarniętych kryzysem - Syrii i Libanu, przebiegającą pod hasłem "Kolega-koledze". Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez Caritas Polska, do której przystąpiła także Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, polegająca na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu.

Obecna trudna sytuacja gospodarcza i polityczna na Bliskim Wschodzie sprawia, że dzieci mają utrudniony dostęp do edukacji, bądź nie mają jej w ogóle. Każda wyprawka szkolna przekazana dzieciom z krajów objętych kryzysem pozwoli na zminimalizowanie problemów i  zapewnienie udziału w zajęciach edukacyjnych.

Zachęcamy i prosimy uczniów naszej szkoły o wsparcie swoich rówieśników w Syrii i Libanie.

Zebrane przez naszą szkołę wyprawki szkolne zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, a na początku listopada Caritas Gniezno przekaże do Caritas Polska, stamtąd transportem lotniczym zostaną dostarczone do Libanu, gdzie będą dystrybuowane do potrzebujących dzieci.

Zbiórka w naszej szkole rozpocznie się 18 września br. i będzie trwała do 15 października.
Uczniowie mogą przekazywać przybory szkolne katechetom.

Serdecznie dziękujemy za pomoc