| czwartek 28 marca | 11:56:32
| czwartek 28 marca | 11:56:32

Dziś są imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Artykuły / Spotkanie autorskie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

dodane w środa 24 maja 2017 r., przez Katarzyna Potejko

Dnia 26.04.2017r.  klasy 6a i 6b wraz z opiekunami udały się do Biblioteki Publicznej we Wrześni, by spotkać się z Barbarą Kosmowską, autorką wielu ciekawych  książek dla dzieci młodzieży.

Pisarka okazała się skromną, życzliwą i uroczą osobą. Zadawaliśmy jej pytania, a ona, chwaląc je, odpowiadała na nie szczegółowo z uśmiechem na ustach. Dzięki "małemu wywiadowi” dowiedzieliśmy się, że już bardzo wcześnie zainteresowała się  pisaniem, ale była zbyt nieśmiała, by publikować swoje prace. Gdy skończyła 40 lat, odważyła  się  i opublikowała pierwszą książkę "Głodna kotka". Po dwóch latach napisała powieść dla młodzieży pt. „Buba”, którą  wysłała na konkurs. Nie była pewna, czy umie pisać dla młodszych odbiorców, lecz ku jej zaskoczeniu wygrała. Wśród książek dla młodzieży,  oprócz „Buby”, należy wymienić takie tytuły jak: „Buba: Sezon ogórkowy”, „Pozłacana rybka”, „Niechciana”, „Kolorowy szalik”.

Pod koniec spotkania można było zakupić książki p. Kosmowskiej  wraz z autografem i  miłą, imienną dedykacją.

Spotkanie z autorką  przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze. Warto było tam być!

Laura Korcz kl. 6a

Galeria zdjęć: Spotkanie autorskie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Spotkanie autorskie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Zdjęcie: 1/4
Spotkanie autorskie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Zdjęcie: 2/4