| poniedziałek 25 września | 02:40:23

Artykuły / Wręczenie nagród i zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych

dodane w wtorek 11 kwietnia 2017 r., przez Anna Frąszczak

Uroczystość wręczenia Tytułu Laureata Ani Waliszce!

11 kwietnia 2017r. w Auli Uniwersyteckiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 556 laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego odebrało zaświadczenia i nagrody, które w imieniu Wielkopolskiego Kuratora wręczył dr Krzysztof Błaszczyk Wicekurator Oświaty. Pan Kurator wyraził słowa uznania dla uczniów, doceniając ich trud w uzyskiwaniu wiedzy, mówiąc: „Jesteście tymi, którzy postawili przed sobą dalekosiężne cele i wysoko postawiliście sobie poprzeczkę. Trwajcie w tym wysiłku i osiągajcie nowe horyzonty, a zdobyta wiedza będzie Wam w tym pomocna.” Wśród wyróżnionych była Anna Waliszka uczennica klasy IIIA Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Nekli, która została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Sprawiła radość rodzicom, nauczycielom i sobie. Ania dołączyła do grona dziewięciu laureatów Zespołu Szkół w Nekli i czterech konkursu matematycznego. Na sukces złożyła się wieloletnia praca, zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum.

Tytuł, który uzyskała Ania, zwalnia ją z egzaminu z matematyki, z którego automatycznie otrzyma najwyższy wynik, zapewnia ocenę celującą na koniec roku z przedmiotu oraz gwarantuje przyjęcie do dowolnej, publicznej szkoły ponadgimnazjalnej bez względu na oceny na świadectwie oraz rezultaty pozostałych części egzaminu. W praktyce wygląda to tak, jakby Ania otrzymała maksymalne wyniki z wszystkich egzaminów i najwyższe oceny z każdego przedmiotu. Każda szkoła otwiera przed nią swoje podwoje – wybór należy do niej.

W Wielkopolsce startowało 38 509 uczniów w 12 konkursach przedmiotowych. Każdy konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Do ostatniego z nich dotarło 655 osób, z których 556 zostało laureatami, co stanowi zaledwie 1,4% wszystkich biorących udział. Największą liczebnością może poszczycić się język angielski (7336) i matematyka (6319), najmniejszą język rosyjski (99). Biorąc pod uwagę wszystkich uczestników danego konkursu, największy procent laureatów miał język francuski (7%) i język rosyjski (4%), najmniejszy biologia (0,7%) oraz język angielski (0,9%). Laureaci pozostałych przedmiotów stanowili od 1% do 1,8%, w przypadku matematyki było to 1,8% i odpowiadało 114 osobom.

Gratulujemy Ani i jesteśmy z niej dumni!

Anna Frąszczak

Galeria zdjęć: Wręczenie nagród i zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych

11kwietnia17 01.jpg
11kwietnia17 02.jpg
11kwietnia17 03.jpg
11kwietnia17 04.jpg
11kwietnia17 05.jpg
11kwietnia17 06.jpg
11kwietnia17 07.jpg
11kwietnia17 08.jpg
11kwietnia17 09.jpg
11kwietnia17 10.jpg
11kwietnia17 11.jpg
11kwietnia17 12.jpg
© Copyright 2017 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.