facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 433192 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
0°C
| piątek 25 maja | 00:38:42

Dziś są imieniny: Filipa, Pauliny

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / Wręczenie nagród i zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych

dodane w wtorek 11 kwietnia 2017 r., przez Anna Frąszczak

Uroczystość wręczenia Tytułu Laureata Ani Waliszce!
 

11 kwietnia 2017r. w Auli Uniwersyteckiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 556 laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego odebrało zaświadczenia i nagrody, które w imieniu Wielkopolskiego Kuratora wręczył dr Krzysztof Błaszczyk Wicekurator Oświaty. Pan Kurator wyraził słowa uznania dla uczniów, doceniając ich trud w uzyskiwaniu wiedzy, mówiąc: „Jesteście tymi, którzy postawili przed sobą dalekosiężne cele i wysoko postawiliście sobie poprzeczkę. Trwajcie w tym wysiłku i osiągajcie nowe horyzonty, a zdobyta wiedza będzie Wam w tym pomocna.” Wśród wyróżnionych była Anna Waliszka uczennica klasy IIIA Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Nekli, która została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Sprawiła radość rodzicom, nauczycielom i sobie. Ania dołączyła do grona dziewięciu laureatów Zespołu Szkół w Nekli i czterech konkursu matematycznego. Na sukces złożyła się wieloletnia praca, zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum.

Tytuł, który uzyskała Ania, zwalnia ją z egzaminu z matematyki, z którego automatycznie otrzyma najwyższy wynik, zapewnia ocenę celującą na koniec roku z przedmiotu oraz gwarantuje przyjęcie do dowolnej, publicznej szkoły ponadgimnazjalnej bez względu na oceny na świadectwie oraz rezultaty pozostałych części egzaminu. W praktyce wygląda to tak, jakby Ania otrzymała maksymalne wyniki z wszystkich egzaminów i najwyższe oceny z każdego przedmiotu. Każda szkoła otwiera przed nią swoje podwoje – wybór należy do niej.

W Wielkopolsce startowało 38 509 uczniów w 12 konkursach przedmiotowych. Każdy konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Do ostatniego z nich dotarło 655 osób, z których 556 zostało laureatami, co stanowi zaledwie 1,4% wszystkich biorących udział. Największą liczebnością może poszczycić się język angielski (7336) i matematyka (6319), najmniejszą język rosyjski (99). Biorąc pod uwagę wszystkich uczestników danego konkursu, największy procent laureatów miał język francuski (7%) i język rosyjski (4%), najmniejszy biologia (0,7%) oraz język angielski (0,9%). Laureaci pozostałych przedmiotów stanowili od 1% do 1,8%, w przypadku matematyki było to 1,8% i odpowiadało 114 osobom.

Gratulujemy Ani i jesteśmy z niej dumni!

Anna Frąszczak

Galeria zdjęć: Wręczenie nagród i zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych

11kwietnia17 01.jpg
11kwietnia17 02.jpg
11kwietnia17 03.jpg
11kwietnia17 04.jpg
11kwietnia17 05.jpg
11kwietnia17 06.jpg
11kwietnia17 07.jpg
11kwietnia17 08.jpg
11kwietnia17 09.jpg
11kwietnia17 10.jpg
11kwietnia17 11.jpg
11kwietnia17 12.jpg
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2018 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.