facebook Zespół Szkół w Nekli
   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
0°C
| piątek 19 stycznia | 16:19:58

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • ZIma4
  • Zima3
  • Zima2
  • Zima

Artykuły / Sprawozdanie z realizacji projektu w klasie II d

dodane w środa 20 września 2017 r., przez Katarzyna Potejko

Od  1 - 31 maja  2017 r. w klasie 2d odbywała się impreza czytelnicza  w ramach realizacji projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa''. Uczniowie stanęli przed  wyzwaniem, jakim było przeczytanie minimum jednej książki tygodniowo, a następnie przyniesienie jej do szkoły i na forum klasy jej prezentacja. Za każdą przeczytaną książkę uczeń dostawał gwiazdkę, na której zapisywał tytuł i autora wybranej przez siebie pozycji literackiej. W ten sposób uczniowie zainteresowani daną książką mogli ją w późniejszym czasie wypożyczyć. Za przeczytanie wymaganego minimum, każdy dostawał kartę czytelnika. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a rekordziści czytali średnio po 5-7 książek tygodniowo. Przez cały miesiąc uczniowie przeczytali razem niespełna 130 książek. Osoby, które przeczytały w czasie akcji największą liczbę otrzymały w nagrodę książki – zgodne z ich zainteresowaniami lub preferencjami autorskimi.

Czytanie min. 20 min. dziennie – codziennie, to doskonały sposób na wyrobienie na całe życie nawyku czytania. Rozwija ono wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa i ćwiczy koncentrację.

Celem  głównym imprezy było wypracowanie nawyku codziennego czytania i umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Cele pomocnicze:

Utrwalenie potrzeby stałego kontaktu z książką,

Uwrażliwienie uczniów na piękno słowa pisanego,

Rozumienie konieczności poszanowania książek,

Rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Należyte korzystanie z książek (mycie rąk, dbałość, właściwe miejsce do czytania),

Zwrócenie uwagi na różnorodne tematyki książek.

Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2018 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.