| wtorek 24 października | 07:39:33

Artykuły / Sprawozdanie z realizacji projektu czytelniczego w II e.

dodane w środa 20 września 2017 r., przez Hanna Stachowiak

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła".
 /W. Szymborska/

Od 1.IV  do 20. VI. 2017r.  uczniowie klasy II e uczestniczyli w zabawie „Wieża czytelnicza”, cel akcji to promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, jak się okazało zabawa bardzo spodobała się uczniom.

Dzieci czytały, zdobywając kolejne stopnie wieży, w myśl zasady każde 5, 10, 20 minut czytania to jeden element wieży do kolorowania, a rodzice aktywnie kontrolowali  i zapisywali w specjalnej Karcie Czytelnika informację o czasie, jakie ich dziecko poświęciło na czytanie. Niektóre wieże pięły  się do góry bardzo szybko. Co miesiąc w klasie następowało  podsumowanie – uczniowie otrzymywali Dyplomy i drobne upominki książkowe dla „Pożeraczy książek” w danym miesiącu.

Celem  głównym projektu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do literatury, do spędzania wolnego czasu z książką, oraz przekonanie dzieci, że czytanie może rozwijać ich wyobraźnię, poszerzać wiedzę na temat ludzi i świata, wpływać na to, że język, jakim się posługują będzie bogatszy i piękniejszy, a przede wszystkim, że książka to świetny kompan.

Cele pomocnicze:

1. Propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.
  2. Rozbudzanie wyobraźni dziecięcej.
  3. Zachęcanie do częstego korzystania z księgozbioru szkolnej biblioteki.
  4. Rozwijanie zdolności plastycznych i literackich.
  5. Kształtowanie gustów czytelniczych.
  6. Zdobycie wiedzy na temat historii książki.

Galeria zdjęć: Sprawozdanie z realizacji projektu czytelniczego w II e.

img_af6711.jpg
© Copyright 2017 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.