facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 784166 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
0°C
| wtorek 23 października | 19:55:35

Dziś są imieniny: Marleny, Seweryna, Igi

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • Nauczyciel na Medal ZS Nekla

Artykuły / Pomaganie jest ważne!!!

dodane w wtorek 17 października 2017 r., przez Anna Nowaczyk

 Ktoś kiedyś powiedział, że „dobro do nas powraca” i… „im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz”, dlatego pomaganie jest ważne. Daje okazję do czynienia dobra i zmieniania naszego świata na lepszy. Każde dziecko naszej szkoły mogło konkretnie pomóc, dzięki akcji charytatywnej „Kup Pan szczotkę” w ramach, której zbieraliśmy środki higieny osobistej: szczoteczki i pasty do zębów dla biednych dzieci z Afryki.Udało nam się zgromadzić 52 szczoteczki i 92 pasty, część z nich została zakupiona przez pieniądze, które pozyskaliśmy ze sprzedaży muffinek upieczonych na Dzień Chłopca. Liczby pokazują, że nie każdy ma świadomość, jak ważna jest pomoc. Cieszymy się, że są dzieci i rodzice, którzy to rozumieją, i korzystają z okazji, aby uczyć współczucia i troski o innych.
Ksiądz Mieczysław Maliński powiedział: „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”. A obecny papież Franciszek dodaje: „Jakże było by pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. Dlatego wykorzystujmy takie okazje, jak akcja „Kup Pan szczotkę”, dla własnego rozwoju i satysfakcji z czynienia dobra. Tym, którzy to zrobili…

                                                                                                                               Dziękujemy!!!

 

Jeszcze w październiku zapraszamy do kupna muffinek. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży pokryją nasze zobowiązania związane z adopcją szkoły w Kamerunie.
                             
Anna Nowaczyk z wychowankami

Galeria zdjęć: Pomaganie jest ważne!!!

DSCN0753.JPG
DSCN0750.JPG
DSCN0751.JPG
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2018 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.