| piątek 19 kwietnia | 20:55:57
| piątek 19 kwietnia | 20:55:57

Dziś są imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

Artykuły / Sprawozdanie z projektu - ''Natura wokół nas"

dodane w czwartek 9 listopada 2017 r., przez Katarzyna Potejko

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa VIc wzięła udział w projekcie zorganizowanym przez panią Iwonę Koralewską pt. "Natura wokół nas". Najpierw wybraliśmy się do biblioteki po książki : "Ilustrowany Atlas Roślin", "Atlas drzew i krzewów polskich", "Przewodnik do rozpoznawania drzew i krzewów", "Wielki atlas drzew i krzewów", "Mój pierwszy przewodnik", "Jakie to drzewo?" i kilka innych ciekawych pozycji opowiadających o lasach, łąkach, ogrodach i polach. Dzień później udaliśmy się na teren wokół szkoły. Zaobserwowaliśmy ciekawe rośliny m. in. : świerk, modrzew, brzozę, klon, dąb czerwony, lipę, grab, jarzębinę, surmię, ognika. Dzięki kluczowi zawartemu w tych książkach mogliśmy rozpoznać rośliny oraz robiliśmy zdjęcia.

Projekt zakończył się ciekawą prezentacją i sprawił nam dużo radości. Wzbogacił naszą wiedzę o roślinach, które rosną wokół szkoły. Nasza praca może przydać się i przyszłym rocznikom.

Ela Bachorz