| wtorek 16 kwietnia | 14:02:38

Dziś są imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Artykuły / Projekt czytelniczy

dodane w środa 13 grudnia 2017 r., przez Agnieszka Kotowicz

Podsumowanie projektu: „Żyję w społeczeństwie”.

W klasie IIIB gimnazjum został zrealizowany projekt czytelniczy „Żyję w społeczeństwie”.
Głównym celem projektu była refleksja młodzieży nad tym, czym jest społeczeństwo, jakie prawa i reguły nim rządzą i jak można wpływać na jego kształt. Dzięki projektowi uczniowie mogli zapoznać się z różnymi problemami społecznymi, zrozumieć, że człowiek jest istotą społeczną, przybliżyć idee społeczeństwa w różnych okresach (pozytywizm, współczesność oraz wizja przyszłości).

W swoich działaniach uczniowie korzystali z takich książek jak: nowela „A…B…C…” Elizy Orzeszkowej, „Świat Zofii” Josteina Gaardera oraz „Dawca” Lois Lowry.