| środa 25 kwietnia | 16:35:12

Artykuły / Kiermasz Świąteczny 2017

dodane w wtorek 2 stycznia 2018 r., przez Anna Nowaczyk

Kiermasz Świąteczny 2017

Po „Słodkim Tygodniu” kolejną akcją charytatywną organizowaną w okresie przedświątecznym był kiermasz. Cieszył się on ogromnym powodzeniem. Różnorodność towarów świątecznych i cudowna przedświąteczna atmosfera zrobiły swoje, zarobiliśmy aż 707 zł i 60 groszy. Pieniądze te przekazaliśmy do Domów dziecka w Gnieźnie i Otorowie. Na kiermaszu sprzedawaliśmy ozdoby na choinkę, dzwonki i gwiazdy do dekoracji drzwi lub okien, wesołe bałwanki na patyku.

Oko i podniebienie cieszyły też świąteczne lizaki, czekoladowe kule i gwiazdeczki, a także sopelki cukrowe, które pobiły wszelkie rekordy popularności i trzeba było je kilkakrotnie dowozić z giełdy. Sprzedaliśmy ich aż 900 sztuk. Dużym powodzeniem cieszyły się też piękne ozdoby wykonane przez panią Agnieszkę Nowak: świąteczne choineczki i kartki oraz kolczyki w kształcie choinek.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom i tym wszystkim , którzy przyczynili się do tego, że w/w spory utarg mogliśmy przekazać dzieciom z domów dziecka, to piękny dar serca. Wszyscy uczestnicy mieli też przy okazji kiermaszu sporo zabawy, uciechy i wzruszeń, a piękne ozdoby, które zawisną na choinkach w ich domach rodzinnych, będą im przypominały, że włączyli się w tę szczytną akcję i dobrym uczynkiem wpisali się w cudowną świąteczną tradycję Bożego Narodzenia. Pomagamy jak możemy i umiemy........ i to jest piękne!

Galeria zdjęć: Kiermasz Świąteczny 2017

© Copyright 2018 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.