| niedziela 19 sierpnia | 03:47:19

Dziś są imieniny: Boleslawa, Juliana

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało:

• Wakacje1
  • Wakacje

Artykuły / Wizyta klasy IIIb w aptece

dodane w piątek 27 kwietnia 2018 r., przez Anna Nowaczyk

Wizyta w aptece

W dniu 17.04.2018r. wybraliśmy się do apteki Betula w Nekli. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza oraz bliższe zapoznanie się z wyglądem i wyposażeniem apteki. Dowiedzieliśmy się, że słowo apteka pochodzi z łaciny i oznacza miejsce magazynowania. Kiedyś oprócz leków można było zakupić tam przyprawy, nalewki i ciasta.

Panie farmaceutki pokazały nam jak wygląda recepta i jak się ją realizuje. Usłyszeliśmy, że dzieci same nie mogą kupować leków. Zwiedziliśmy także recepturę, czyli miejsce, w którym sporządza się leki. Pani aptekarka przedstawiła nam różne ciekawostki m.in. dotyczące składu coca – coli wymyślonego przez farmaceutę i aspiryny – pierwszego leku chemicznego. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy tych wypowiedzi, uzyskując informacje na nurtujące nas pytania.
Dziękujemy Paniom za ciekawe przedstawienie tematu, poświęcony nam czas
i otrzymane upominki.

Uczniowie klasy III b

Galeria zdjęć: Wizyta klasy IIIb w aptece

20180417_115907.jpg
20180417_120135.jpg
20180417_123831.jpg
© Copyright 2018 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.