| czwartek 28 marca | 14:38:05

Dziś są imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Artykuły / IV FESTYN SZKOLNY

dodane w niedziela 27 maja 2018 r., przez Zofia Konecka
W sobotę 9 czerwca w godz. 10:00 -12:30 odbędzie się IV Festyn Szkolny w Zespole Szkół w Nekli. W programie zaplanowano szereg atrakcji dla dzieci i rodziców.
       Celem festynu jest:
- integracja rodziców, dzieci, nauczycieli,
- współpraca ze środowiskiem lokalnym,
- zbiórka funduszy na zakup drukarki 3D.

W tym roku Festyn został połączony z obchodami Dnia Europejskiego w naszej szkole. Poszczególne klasy I - III będą prezentować folklor, muzykę, tańce i potrawy wybranych państw europejskich, a mianowicie:

klasa I aPolskastoisko z potrawami, taniec "Trojak", piosenka
klasa I bHiszpaniawystęp taneczny "Flamenco", stoiska z daniami hiszpańskimi
klasa I cHolandiafrytki, lemoniada, występ taneczny, stoisko holenderskie
klasa I dIrlandiastoisko ze smakołykami, fanty, występ wokalno - instrumentalny
klasa II aNiemcyprezentacja Niemiec, stoisko: precle, wata cukrowa, ciasto, sałatka
klasa III aFrancjawierszyki o Francji, występ wokalno - instrumentalny, Stoisko: ciastka francuskie, placki, bagietki; sprzedaż rękodzieła
klasa III bPortugaliataniec, stoisko: portugalskie babeczki, ciasta czekoladowe, bułeczki, pasty, sałatka; sprzedaż piłeczek
klasa III cGrecjascenka o Grecji, taniec Zorba, stoisko: kuchnia grecka, loteria fantowa
klasa III dWłochyprezentacja kraju, taniec, stoisko ze smakołykami
klasa III eSzwecjakrótkie przedstawienie państwa, taniec do utworu ABBA, stoisko ze smakołykami, taniec, loteria fantowa

Organizatorzy z klas starszych również zaplanowali wiele atrakcji, m.in. występy taneczne dzieci na scenie, prace plastyczne, gra na skrzypcach, stoiska z drobiazgami - bransoletkami. Spragnieni uczestnicy festynu będą mogli odwiedzić stoisko z zimnymi napojami. Będzie można również zjeść pyszne gofry, popcorn, watę cukrową oraz wypić aromatyczną kawę.
       Serdecznie wszystkich zapraszamy!